Recorreguts Sonors 2015 : Programació completa

Del 17 al 21 de novembre de 2015

Instal·lacions, Directes, Accions, Trobades i molt més.
Totes les activitats obertes i gratuïtes
Del 17 al 21 de novembre el Convent de Sant Agustí celebra la tercera edició del cicle Recorreguts Sonors: Accions i Mutacions Sonores. Un any més, es reuneixen artistes i creadors que des de diverses perspectives i amb una mirada contemporània utilitzen el so com a mitjà d’expressió.
Programació completa del Cicle

Dimarts 17 i fins al dissabte 21

18h a 21h. Instal·lacions a diversos espais del Convent .
Inauguració a les Capelles

 

Real Time Twitter Spatial Sonification 

La Neurona Tropical : Andrés Pérez López, Carles Tardío Pi.

La interfície més inútil i gustosa del món (+info)
Col·lectiu format per: Mathieu Bosi, Dani Gallardo, Carles F. Julià, Anna Carreras.

Wunderkammer i la música trobada
Wunderkammer : Xavier Riembau / Enrique Doza

Pegar a un niño
Rafael Cañete / Carlos Parra

Sotasostre
HighTech Rupestre: Lucía Segurajáuregui i Mónica Rikić

Els 5 Rosetons del Temps
Rafael Redondo
SonosBorn 
IDEOTS : Nadia Campo Woytuk, Sergi Armengol,
Xavier Salleras, Clara Borràs
Studio per una rete (Study for a network)
Julian Scordato
Recorreguts Estàtics
Grupo de Exploraciones del Entorno Sonoro (G.E.E.S.)

 

Dimarts 17 i Dimecres 18 de novembre

17 a 21h Acció sonora/ Performance AQUÓFONO Micronecta. 8 Moviments. Patxi Valera

Pots consultar tots els horaris de les activitats, performances i més de l’Aquófono Aquí

Dijous 19 de novembre

19h Audició Comentada: El fascinant món de les pioneres de la música electrònica amb Diego ArmandoDj
20.30h Directe Golden Bug & Desilence – V.I.C.T.O.R. live
22h Directe SHOEG + ILLA AV SHOW

Divendres 20 de novembre

17h Recorregut Sonor SOUNDWALK BCN MonsdeSons (prèvia reserva)
18h CONTES SONORS a càrrec de l’SDIA (Casal Infantil del Convent) amb el suport de MakerConventDani Gallardo i Toni Salaet.
20.30h Directe Divisa2 : Adrià Grandia (viola de roda)
21.30h Directe A Taste Of Nature : Björt Rùnars & Alba G. Corral
22:30h Directe  :BROWNSTUDY (Jason Hogan)

Dissabte 21 de novembre

11h Recorregut Sonor SOUNDWALK BCN MonsdeSons (prèvia reserva)
20h Directe Wunderkammer
21h Directe Nicolas Debade – Solo
22h Directe Lost twin + Ylia & Xarlene (visuals)

 

Pots descarregar el dossier complet AQUÍ

 

×

2 Comments on "Recorreguts Sonors 2015 : Programació completa"

Trackback | Comments RSS Feed